Mineralizator dolomitowy

 

Mineralizator dolomitowy wzbogaca oczyszczoną wodę w minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Są to m.in.,: magnez, potas, sód, wapń. Obecnie znanych jest ponad dwa tysiące związków chemicznych wytwarzanych przez zakłady przemysłowe i rozpuszczalnych w wodzie. Wiele z nich ma właściwości rakotwórcze. Systemy osmotyczne zapewniają krystalicznie czystą wodęw każdym domu czy biurze, a ich eksploatacja jest kilkakrotnie tańsza, niż kupowanie wody butelkowej. Bardzo ważną zaletą filtrów RO jest możliwość zainstalowania w dowolnej konfiguracji systemów odwróconej osmozy wkładów mineralizujących. Ich zadaniem jest wzbogacenie wody o związki mineralne potrzebne dla organizmu ludzkiego, takie jak: wapń, magnez, sód, potas, czy chlorki w ilościach porównywalnych do wód mineralnych dostępnych na rynku.

WAPŃ- jest podstawowym składnikiem kości i zębów. Wpływa korzystnie na przemianę materii i jest niezbędny do utrzymywania normalnej czynności serca i prawidłowej aktywności układu mięśniowo- nerwowego.

MAGNEZ- bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych i dlatego decyduje o prawidłowej czynności układu immulogicznego i nerwowo-mięśniowe. Zapobiega chorobom nowotworowym, miażdżycy naczyń krwionoślnych, zawałom i kamicy nerkowej.

SÓD- jest minerałem regulującym nawodnienie organizmu i utrzymuje odpowiednią równowagę kwasowo- zasadową ustroju, jest doskonałym moderatorem krwi.

 

 

CZTERY SZKLANKI MINERALIZOWANEJ WODY

POKRYWAJĄ DZIENNE ZAPOTRZEBOWANIE NA

ZWIĄZKI PRZYSWAJALNE Z PŁYNÓW.