Zdrowie/Uroda

 

W zależności od rodzaju diety zmienia się nasze zapotrzebowanie na wodę,a to dlatego, że osoby mięsożerne zjadają o wiele mniej warzyw i owoców tak bogatych w wodę jak wegetarianie.Osobom które spożywają dużo mięsa zaleca się spożywanie 2 l wody dziennie,a wegetarianom 1,5 l.Spowodowane jest to tym, że dieta osób mięsożernych bogata jest w sól i białka, które stymulują wytwarzanie hormonów zwężających naczynia krwionośne i podnoszących ciśnienie krwi.

Bez jedzenia możemy przeżyć tydzień, może nawet więcej, lecz bez wody zaledwie 3 dni.Często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że kiedy odczówamy pragnienie, to nasz organizm jest odwodniony i zaspokajając uczucie pragnienia uzupełniamy ubytki wody zaledwie w 60-70%.U osób starszych często występują zaburzenia systemu odczuwania pragnienia, dlatego ważne jest by regularnie pić wodę.Warto taki nawyk wyrabiać już u najmłodszych,ponieważ dzieci nie potrafią wyrazić swoich potrzeb i my musimy o tym pamiętać by jak najwięcej piły, jednak możemy kształtować dobre nawyki u dzieci od samego początku ich życia.Jeżeli jednak odczówamy pragnienie pomimo wystarczającej ilosci wody, powinniśmy zgłosić się do lekarza,gdyż może to oznaczać cukrzycę.

WODA JEST NAJWAŻNIEJSZYM SKŁADNIKIEM POKARMOWYM; KAŻDA KOMÓRKA,TKANKA I ORGAN POTRZEBUJE WODY DO PRAWIDŁOWEGO DZIAŁANIA A TO DLATEGO, ŻE NA POZIOMIE KOMÓRKOWYM WODA:


DOBRE SAMOPOCZUCIE I SZCZUPŁA SYLWETKA:

Wyniki badań pokazują ,że istnieje związek między dużym  spożyciem wody, a mniejszym ryzykiem wystąpienia drobnych dolegliwości,takich jak przeziębienie,zaparcie i infekcja dróg moczowych,a także poważniejszych,jak kamica i rak pęcherza.

 

Każdego dnia nasze ciało w ramach procesów zachodzących w organizmie absorbuje i wydala wodę.Przykładowo z pożywieniem przyjmujemu około 1 litra wody, natomiast w postaci różnych napoi około 1,5 litra.Wydaje sie to mało, tym bardziej, że codziennie tracimy około 2,5 litra wody.Aby bilans wodny pozostał w równowadze musimy uzupełniać te straty i dlatego powinniśmy pić codziennie 1,5 l wody, a to jest 10 x dziennie 1 x 1,5-2 h.

WODA I URODA

Woda jest naszym zprzymieżeńcem nie tylko w kwestii zdrowia,ale także i urody.Stopnoiwa utrata wody z naszego organizmu to jeden z głównych powodów starzenia się skóry, a w konsekwencji występowania zmarszczek.

Najwięcej wody występuje w skórze właściwej, bo aż 80%, a najmniej w warstwie rogowej naskórka - 13%. Woda  w naskórku pochodzi ze skóry właściwej, a nie jak dotąd uważano ze środowiska. Dlatego tak ważne jest nawilżanie od środka, które stanowi 90% całego nawilżenia skóry. Zadaniem kosmetyków jest sprawienie , by woda wolniej parowała ze skóry właściwe, jednak nawet najleprze kosmetyki nie są w stanie jej nawilżyć od środka.

Nawet niewielki niedobór wody w organizmie szybko odbija sie na naszej urodzie. Przesuszona cera, zmniejszenie elastyczności i miękkości skóry, to pierwsze symptomy niewystarczającego nawilżenia. Jeżeli nie reagujemy, to skóra zaczyna się łuszczyć i piec, a wkonsekwencji jest nadwrażliwa i podatna na podrażnienia. Możemy także starać się zatrzymać efekty starzenia poprzez odpowiednią hydratyzację, gdyż wiodczenie skóry wraz z wiekiem spowodowane jest ubytkiem wody z organizmu.Niestety ten problem bardziej dotyka kobiety niż mężczyzn, ponieważ ilość wody w organizmie z 60% spada odpowiednio do 46% masy ciała kobiet i 54% - mężczyzn.

Warto pamiętać że woda jest także naszym sprzymierzeńcem w walce z  cellulitem.Jedną z podstawowych przyczyn powstawania skórki pomarańczowej jest zaleganie substancji pozostałych z procesów przemiany materii w podskórnej tkance tłuszczowej.Jeśli będziemy dużo pić, substancje te będą się wypłukiwać i nie zostaną zmagazynowane pod skórą w postaci brzydkich zgrubień.

Powinniśmy pamiętać że, prawdziwy sekret pięknej i zdrowej skóry kryje się we właściwym jej nawodnieniu.Odpowiednio nawilżona skóra od zewnątrz i od środka jest sprężysta i zachowuje elastyczność.Dlatego pamiętajmy o tym by pić codziennie minimum 1,5 l  wody krystalicznie czystej,bez zanieczyszczeń,ponieważ tylko wtedy nasz organizm będzie funkcjonował prawidłowo i nie będzie uwalniał wody magazynowanej w skórze właściwej dla zachowania równowagi pozostałych procesów wewnętrznych kosztem utraty jędrności i elastyczności skóry.

 

POLECAMY NASTĘPUJĄCE KSIĄŻKI:

Tajemnice wody - Masaru Emoto. Ta książka odmieni nasze widzenie świata, dowodząc, że mamy bezpośredni wpływ na nasze życie i świat, w którym żyjemy. Autor Masaru Emoto, japoński naukowiec, przez wiele lat badał kryształy zamrożonej wody. Odkrył, że zmieniają one swój kolor, kształt i strukturę w zależności od czynników zewnętrznych, których harmonijna muzyka, dobre myśli i uczucia sprzyjają tworzeniu się pięknych, regularnych kryształów, a więc sprawiają że woda staje sie czysta. Pamiętajmy, że człowiek i Ziemia składają się w większej części z wody. Odkrycia te prowadzą do wniosku ,że przez pozytywne myślenie, słowa i uczucia możemy w sposób istotny oddziaływać na nasze zdrowie i relacje z ludźmi. Oprawa miękka. POLECAMY

Woda - obraz energii życia Masaru Emoto. Bogato ilustrowana zdjęciami kryształów zamrożonej wody książka, udowadnia tezę iż woda posiada właściwości zapisywania w swojej strukturze dźwięków, obrazów i emocji. Autor analizuje jaki wpływ na nasze życie ma woda, z której korzystamy na co dzień w studniach, kranach oraz ta która nas otacza w jeziorach, rzekach, stawach; w jaki sposób woda odzwierciedla nasze działania, myśli i intencje; co zrobić by woda była czysta i przyjazna ludziom. Książka odkrywa przed nami nowe obszary energii życia, zapisane w wodzie. Energię tę jak twierdzi autor możemy świadomie kształtować, myśląc o wodzie, z której korzystamy, czyniąc przez to nasze życie lepszym, a świat bardziej przyjazny.Oprawa miękka.POLECAMY

Książka Jane Scrivner pt. " Wodne oczyszczanie organizmu " zawierajaca osiemnastodniowy program odnowy organizmu pozwoli Państwu przekonać się jak woda wpływa na organizm ludzki. Autorka wyjaśnia dlaczego woda jest kluczem do pełnego zdrowia umysłu, ciała i ducha. Analizuje znaczenie wody w życiu człowieka oraz przedstawia program rewitalizacji organizmu i wzmocnienia energi.Oprawa twarda.POLECAMY